Шкільна бібліотека

Шкільна бібліотека як інформаційний центр навчального закладу.

Бібліотека – важлива складова інформаційного ресурсу школи. Робота бібліотеки Бишівської школи спрямована на виховання в учнів інформаційної культури, любові до книги, культури читання, уміння користуватися бібліотекою, а також забезпечення різноманітного змісту навчально-виховного процесу. Роль бібліотеки в житті школи незаперечна. ЇЇ послугами користуються учні, вчителі, батьки.
Для вчителів та учнів створено всі умови для користування бібліотечним фондом та його збереженням. Бібліотека має окремий абонемент, читальний зал, книгосховище для підручників. Відкритий доступ фонду на абонементі дозволяє краще роздивитися тематичні полички, погортати книгу, а в читальному залі попрацювати вдумливо з книгою, періодикою, обмінятися думками, покористуватися довідковою літературою та апаратом.
З основами бібліотечно-бібліографічної грамотності діти знайомляться не тільки на екскурсіях до бібліотеки, бібліотечних уроках, але під час масової роботи, яку проводить бібліотека спільно з класними керівниками школи.
Найбільш популярними формами роботи є книжкові виставки, які адресовані як учителям, так і учням, а саме: «Соборність України», «Правовий всеобуч», «Т.Г. Шевченко – великий поет українського народу», «Не забувай, що ти дитина», «На землі, що зветься Україна» та ін.
Інформаційна робота бібліотеки передбачає створення рекомендаційних та інформаційних списків літератури, які складаються в міру надходження книг до бібліотеки.

Бібліотека велику увагу приділяє дбайливому ставленню учнів до книги, вихованню шанобливого відношення до друкованих видань, і тому щорічно проходить Всеукраїнська акція «Живи, книго!». Розроблені єдині вимоги до учнів зі збереження навчальної книги, які відображені на стенді «Живи, книго!». Один раз в семестр проводяться рейди перевірки стану підручників. Приємно, що в основному діти користуються послугами шкільної бібліотеки. Приходять самі, залучаючи своїх друзів, набирають книжок на вихідні і канікули, щиро радіють, отримавши щось новеньке. Звісно, важко буває, не вистачає нової програмної літератури, дитячої сучасної книжки. Бібліотека поповнює фонд за рахунок акції «Подаруй книгу бібліотеці». Бібліотека завжди відкрита. І приємно, що попри все діти читають, відкриваються для спілкування, знаходять потрібну інформацію.

План роботи бібліотеки

Репозитарій навчального контенту